ΕΙΔΗΣΕΙΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ

Χαϊδάρι “τεσσάρων αστέρων”!

Ήταν η πρώτη «παράσταση» που έδωσε ο ΑΟ Χαϊδαρίου μπροστά στο κοινό του και μάλιστα εντυπωσιακή. Επικράτησε με 4-0 του Χολαργού στην εξ αναβολής αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική και αναρριχήθηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Σκόρερ οι Τσιρκινίδης, Καμπέρης και ο Παληγιώργος, που σκόραρε δύο φορές. Δεν υστέρησε κανένας παίκτης, σε μια εμφάνιση που αφήνει πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Τα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα, ήταν αναγνωριστικά, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Η μπάλα παιζόταν στο χώρο του κέντρου. Ο ΑΟΧ απείλησε στο 24ο λεπτό, όταν ο Μουρεζίνης έκοψε στο κέντρο και πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Τσαγκάρη. Όμως το σουτ του τελευταίου αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα, ενώ στην επαναφορά το νέο σουτ του Μουρεζίνη, προσέκρουσε σε σώματα.

Ακολούθησε ένα δίλεπτο «φωτιά» για την τοπική ομάδα, που πέτυχε ισάριθμα γκολ. Αρχικά στο 40′ ο Τσιρκινίδης έπιασε ένα δυνατό σουτ με το δεξί στην αριστερή γωνία της εστίας του Χολαργού και έγραψε το 1-0. Ακριβώς επόμενο λεπτό, ο Καμπέρης είδε τον τερματοφύλακα εκτός θέσης και διπλασίασε τα τέρματα. Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, ο Μίχος χρειάστηκε να κάνει μια εντυπωσιακή επέμβαση και να κρατήσει την διαφορά των δύο γκολ μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.

Η επανάληψη ξεκίνησε έτσι ακριβώς όπως τελείωσε το ημίχρονο, με τον Χολαργό να χάνει μια καλή ευκαιρία ή καλύτερα τον Μίχο να δείχνει τα προσόντα του. Στην συνέχεια ανέλαβε δράση ο Παληγιώργος. Ο νεαρός εξτρέμ στο 50ό λεπτό έπιασε ένα γυριστό στο ύψος της περιοχής και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 3-0. Η επόμενη φάση ήταν το δοκάρι των φιλοξενούμενων στην κεφαλιά του Τσουτσουδάκη. Στο 65ο λεπτό με υποδειγματική αντεπίθεση έγινε το 4-0. Ο Πλουμάτος βρήκε τον Παληγιώργο, ο οποίος με διαγώνιο σουτ δεν είχε πρόβλημα να σκοράρει. Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, το Χαϊδάρι έψαξε ένα ακόμα γκολ.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Α.Ο. Χαϊδαρίου: (Νίκος Παπαρούνης) Μίχος, Πλουμάτος (67′ Καρίμαλης),  Ανταλής, Μηλιώνης,  Κλουβάτος, Καμπέρης (58′ Παππάς), Τσαγκάρης (74΄Θεοδώρου), Χριστούλης, Παληγεώργος (67′ Κοτσολάκος), Μουρεζίνης, Τσιρκινίδης

Χολαργός:  Σακαλιός,Κρίνης (46΄ Χριστοφόρου), Καλαντζής, Μιχελής, Τερλελής, Τσουτσουδάκης, Καζάκος (73′ Ιωαννίδης), Χάλος, Καζάκος Π., Καφετζής (73′ Γερόνυμος), Ζώης (46′ Λύγκος)

ΔΗΛΩΣΕΙΣ:

Χαϊδάρι "τεσσάρων αστέρων"! 1O αρχηγός του ΑΟΧ, Παύλος Χριστούλης, δήλωσε στο επίσημο site του Α.Ο. Χαϊδαρίου:
«Το περιμέναμε πως θα είναι ένα σφιχτό και δυνατό παιχνίδι και πως όποιος διαχειριζόταν καλύτερα την κούραση του Κυριακάτικου αγώνα, θα ήταν και ο νικητής!
Ήμασταν καλύτεροι και πιο αποτελεσματικοί και φάνηκε και από το σκορ! Κρατάμε το μεγάλο σκορ που πετύχαμε και βεβαίως το “0” πίσω για 2η συνεχόμενη αγωνιστική!
Συνεχίζουμε τη δουλειά για να βελτιωθούμε περισσότερο και να διορθώσουμε πράγματα. Κοιτάμε ένα-ένα ματς ξεχωριστά, ξεκινώντας με αυτό του Σαββάτου με τον Πανερυθραϊκό εκτός έδρας. Θα είναι επίσης ένα δυνατό παιχνίδι και πρέπει να διαχειριστούμε πάλι την κούρασή μας και ελπίζω να είμαστε πάλι εμείς οι νικητές!»