ΕΙΔΗΣΕΙΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ

Ίλιον – Χαϊδάρι 0-1 και… δεύτερη θέση για τον ΑΟΧ!

Μπορεί ο ΑΟΧ μην έπιασε σπουδαία απόδοση, όμως πήρε τη νίκη στην δύσκολη έδρα του Α.Ο. Ιλίου με το γκολ – πέναλτι του Τσαγκάρη και συνέχισε το νικηφόρο σερί του ανεβαίνοντας και άλλο στην βαθμολογία. Σωστή διαχείριση στο ματς, για τους παίκτες του Νίκου Παπαρούνη, που δεν κινδύνεψαν σοβαρά με την ισοφάριση, αντίθετα θα μπορούσαν να βρουν και ένα ακόμα γκολ.

Στην δεύτερη θέση πλέον το Χαϊδάρι και πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στον αγώνα με τον ΠΑΟ Ρουφ την επόμενη αγωνιστική.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Η τοπική ομάδα ξεκίνησε νωθρά το παιχνίδι με την μπάλα να βρίσκεται στο χώρο του κέντρου. Ένα φάουλ του Τσαγκάρη από καλή θέση, πέρασε πολύ έξω, όμως ο ΑΟΧ σκόραρε στο 37ο λεπτό. Ο Μουρεζίνης έκανε την ατομική προσπάθεια και ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Τσαγκάρης ήταν εύστοχος από τα έντεκα βήματα και έδωσε το προβάδισμα. Μέχρι την λήξη του ημιχρόνου δεν έγινε καμία σοβαρή ευκαιρία και από τις δύο ομάδες.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ν. Παπαρούνη διαχειρίστηκε πολύ σωστά το προβάδισμα και θα μπορούσε να σκοράρει στους χώρους που βρήκε. Το φάουλ του Χριστούλη βρήκε τον Κλουβάτο σε πολύ καλή θέση στο ύψος της μικρής περιοχής, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 66ο λεπτο, ο Τσιρκινίδης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να φτάνει με κόντρες στον Καμπέρη, αλλά το σουτ του είχε απάντηση από τον τερματοφύλακα. Στο 76ο λεπτό και πάλι ο Τσιρκινίδης, έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε από πλάγια θέση με τον τερματοφύλακα να είναι και πάλι στην σωστή θέση. Τελευταία φάση του αγώνα με ένα πολύ καλό συνδυασμό να βρίσκει τον Τσαγκάρη σε πολύ καλή θέση, όμως το αριστερό του σουτ να περνάει έξω.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

A.O. Ίλιου: Δρόσος, Μεχμέτι, Νάτσης, Δαούτης, Πλάκας, Μπεντζάι, Αγάλιου (75′ Χαραλάμπους), Σιαδήμας, Καλογέρης (79′ Σταματάκης), Λερούτσος (85′ Σκεύης), Γκριφίσιας

Α.Ο. Χαϊδαρίου (Νίκος Παπαρούνης) Μίχος, Γαλάνης, Ανταλής, Μηλιώνης, Κλουβάτος, Καμπέρης (78′ Κοτσολάκος), Τσαγκάρης, Χριστούλης, Παληγεώργος (67΄Παππάς), Μουρεζίνης (86′ Κοπανάς) , Τσιρκινίδης (90′ Βλάχος)\

Ίλιον - Χαϊδάρι 0-1 και... δεύτερη θέση για τον ΑΟΧ! 1 Ίλιον - Χαϊδάρι 0-1 και... δεύτερη θέση για τον ΑΟΧ! 3 Ίλιον - Χαϊδάρι 0-1 και... δεύτερη θέση για τον ΑΟΧ! 5

Ίλιον - Χαϊδάρι 0-1 και... δεύτερη θέση για τον ΑΟΧ! 7 Ίλιον - Χαϊδάρι 0-1 και... δεύτερη θέση για τον ΑΟΧ! 9Ίλιον - Χαϊδάρι 0-1 και... δεύτερη θέση για τον ΑΟΧ! 11 Ίλιον - Χαϊδάρι 0-1 και... δεύτερη θέση για τον ΑΟΧ! 13