ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
“Πρώτα καιγόμαστε και μετά αναζητάμε ευθύνες”
!["Πρώτα καιγόμαστε και μετά αναζητάμε ευθύνες" 2 "Πρώτα καιγόμαστε και μετά αναζητάμε ευθύνες" 1](/wp-content/uploads/2022/07/292661741_738744667275430_6967768649496396573_n-e1657779896593-780x470.jpg)
Επιστολή του κ. Γιώργου Κόκκινου στο “Χαϊδάρι Σήμερα”, η οποία αναφέρεται σε ακαθάριστα οικόπεδα στο Δαφνί, στο όριο με το Άλσος:
Επικοινώνησα με τον Δήμο Χαϊδαρίου για το πιο κάτω οικόπεδο (Κομνηνών και Φωκά, 100 μέτρα πάνω από τον Άγιο Χριστόφορο) και μου είπαν ότι αναφέρεται στη λίστα τους έχει καθαριστεί. Η εικόνα είναι ακριβώς όπως είναι σήμερα.
!["Πρώτα καιγόμαστε και μετά αναζητάμε ευθύνες" 4 "Πρώτα καιγόμαστε και μετά αναζητάμε ευθύνες" 3](/wp-content/uploads/2022/07/292585842_546564233869276_6919340697078940438_n-e1657779906750-600x450.jpg)
Απέναντι υπάρχει οικόπεδο που συνορεύει με το δάσος και ακόμα δεν το έχουν καθαρίσει, ενώ υφίσταται τεράστιος κίνδυνος πυρκαγιάς. Έχω πάρει τηλέφωνο από τον Μάιο.
!["Πρώτα καιγόμαστε και μετά αναζητάμε ευθύνες" 6 "Πρώτα καιγόμαστε και μετά αναζητάμε ευθύνες" 5](/wp-content/uploads/2022/07/292579579_539378077875554_6687439741494475406_n-600x450.jpg)
Η πρόληψη είναι μόνο στις δηλώσεις. Πρώτα καιγόμαστε και μετά ζητάμε ευθύνες.