ΕΙΔΗΣΕΙΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ

Έσπασαν καρδιές: Δάφνη Δαφνίου – Ολυμπιακός 80-82

Σε έναν αγώνα που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό, η τοπική ομάδα στάθηκε πανάξια απέναντι στον Ολυμπιακό Β΄ και έχασε “στην τρίχα” τον αγώνα που έγινε στο Κλειστό του Δάσους.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν πολύ υψηλός και καμιά ομάδα δεν μπόρεσε να χτίσει διαφορά. Το κλείσιμο του ημιχρόνου βρήκε μπροστά τους φιλοξενούμενους με βραχεία κεφαλή 49-50. Στο ξεκίνημα η Δάφνη προηγήθηκε με 54-52, αλλά οι φιλοξενούμενοι με μπροστάρηδες τους Πετρόπουλο και Αρσενόπουλο, με 26 και 21 πόντους αντίστοιχα, πήραν και πάλι κεφάλι. Οι παίχτες της Δάφνης κυνηγούσαν με σκυλίσιο πείσμα και τρία λεπτά πριν από το τέλος, ο Φιλιππάκος ισοφάρισε σε 76-76, βάζοντας φωτιά στο γήπεδο.

Το τελικό σκορ 80-82 άφησε πικρή γεύση σε παίχτες και τεχνική ηγεσία της Δάφνης, ωστόσο η μάχη που έδωσαν δείχνει ότι στέκονται θαυμάσια στην πρώτη τους παρουσία στην Α2 και μπορούν να ονειρεύονται ακόμα και τα play offs.

Έσπασαν καρδιές: Δάφνη Δαφνίου - Ολυμπιακός 80-82 3
Το ματς διακόπηκε για περίπου 40 λεπτά, εξαιτίας καπνογόνων που άναψαν στο 19′ οπαδοί του Ολυμπιακού.