ΕΙΔΗΣΕΙΣΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
Ήταν ένα μεγάλο δέντρο στη γειτονιά μας…
![Ήταν ένα μεγάλο δέντρο στη γειτονιά μας... 2 Ήταν ένα μεγάλο δέντρο στη γειτονιά μας... 1](/wp-content/uploads/2019/06/62134716_460688924681749_7638697987039821824_n-640x470.jpg)
Απομακρύνθηκε από συνεργείο του Δήμου το μεγάλο πεύκο που έπεσε στην πλατεία του Άνω Δάσους. Η απώλεια στενοχώρησε τη γειτονιά, που έχασε ένα πολύ όμορφο δέντρο και την επιβλητική σκιά του.
![Ήταν ένα μεγάλο δέντρο στη γειτονιά μας... 4 Ήταν ένα μεγάλο δέντρο στη γειτονιά μας... 3](/wp-content/uploads/2019/06/62047156_2292480077485911_2476444736617971712_n.jpg)
Η κ. Δώρα Μανωλάκου μάς έστειλε τις φωτογραφίες, με την ελπίδα ότι θα φυτευτεί ένα καινούργιο δέντρο στη θέση του. Και σημειώνει: “Όσον αφορά τα κλαδιά που είναι ψηλά και ακουμπούν στα καλώδια καλό θα είναι να κλαδεύονται έγκαιρα. Και κάτι ακόμη: Θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν τους κορμούς που κόπηκαν σαν σκαμνάκια στις πλατείες. Δυστυχώς τα πήραν όλα”.
ΣΧΕΤΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ: Πτώση πεύκου σε καλώδια – Ώρες χωρίς ρεύμα το Άνω Δάσος
![Ήταν ένα μεγάλο δέντρο στη γειτονιά μας... 6 Ήταν ένα μεγάλο δέντρο στη γειτονιά μας... 5](/wp-content/uploads/2019/06/61932719_348231579225446_5181223231910051840_n-600x450.jpg)