ΚΟΙΝΩΝΙΑΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ
Επικίνδυνη κατάσταση στον δρόμο προς Σχιστό Κορυδαλλού
![Επικίνδυνη κατάσταση στον δρόμο προς Σχιστό Κορυδαλλού 2 Επικίνδυνη κατάσταση στον δρόμο προς Σχιστό Κορυδαλλού 1](/wp-content/uploads/2022/11/viber_image_2022-11-06_17-36-30-333-e1679511565952-780x470.jpg)
Κινητοποίηση υπάρχει αυτή την ώρα στον δρόμο από την Ιερά Οδό προς το Σχιστό Κορυδαλλού, καθώς κολόνα φωτισμού έχει πάρει μεγάλη κλίση προς το οδόστρωμα.
Η κυκλοφορία έχει διακοπεί και στο σημείο υπάρχει περιπολικό που επιβλέπει για την ασφάλεια των πολιτών. Επίσης βρίσκεται εκεί η Πολιτική Προστασία του Δήμου Χαϊδαρίου και ο αντιδήμαρχος Τεχνικής Υπηρεσίας, Βασίλης Καρατζαφέρης.
Στον δρόμο αυτόν εκτελούνται έργα της ΔΕΗ από εργολάβο και εκεί έγινε η μετατόπιση της κολόνας, σε συνυασμό με τη βροχόπτωση.
Περί τις 6.30 μμ. στο σημείο έφτασε γεαρνός της ΔΕΗ για να απομακρύνει την κολόνα και να παραδοθει ο δρόμος στην κυκλοφορία.