ΔΥΤΙΚΗ ΑΘΗΝΑ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Τεράστια νίκη – μεγάλη ψυχή σε παιχνίδι θρίλερ με τον Μίλωνα

Την πρώτη της νίκη στη σεζόν πανηγύρισε η ΑΕ Χαϊδαρίου αφού σε παιχνίδι για γερά νεύρα κατάφερε να επικρατήσει του Μίλωνα με 5-4, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών.
Η ομάδα του Θοδωρή Ανδρεάκου με αυτό τον τρόπο έπιασε στους τρεις βαθμούς τον αντίπαλό της.
Οι δύο ομάδες έπαιξαν με πάθος στην άμυνα, μην αφήνοντας τον αντίπαλο να πετύχει το εύκολο γκολ. Χαρακτηριστικό αυτού, είναι πως το ημίχρονο έληξε με 1-1, με τον Μίλωνα να προηγείται και την ΑΕ Χαϊδαρίου να ισοφαρίζει.
Εκεί που κρίθηκε ουσιαστικά το παιχνίδι ήταν η τρίτη περίοδος. Το Χαϊδάρι κατάφερε να βρει λύσεις επιθετικά και να σημειώσει τρία γκολ, παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων (4-2) που σε εκείνο το σημείο έμοιαζε δύσκολο να ανατραπεί και βάσει της μορφής του αγώνα.
Στην τελευταία περίοδο ο Μίλων μείωσε σε 4-3 και 5-4, χωρίς όμως να καταφέρει να φτάσει σε ακόμη ένα γκολ που θα του χάριζε ένα βαθμό.
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟΝΣ Μίλων 5-4 (0-1, 1-0, 3-1, 1-2)
ΑΕ Χαϊδαρίου (Θοδωρής Ανδρεάκος): Κουρής 2, Κόχειλας 1, Γκότσης 1, Κούρτι 1
ΑΟΝΣ Μίλων (Μιχάλης Ξανθόπουλος): Χαλιάσος 1, Οικονομίδης 1, Κανελλόπουλος 1, Μπουργούρης 1
 Πηγή: pisina.net