ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΑΟ Χαϊδαρίου: Καλό ποδαρικό, κοιτάζει τον Όμιλο από την κορυφή

Πιο αποτελεσματικός στο β΄ ημίχρονο, πήρε καθαρή νίκη ο ΑΟΧ επικρατώντας με 2-0 το επί του Ήφαιστου Περιστερίου. Έτσι κοιτάζει τον 4ο Όμιλο της Α’ ΕΠΣΑ από την πρώτη θέση, με 29 πόντους, και ετοιμάζεται για το ντέρμπι κορυφής με το Χαλάνδρι, που έχει 26.

Στο α’ ημίχρονο υπήρχαν οι ευκαιρίες, αλλά όχι το γκολ. Κουρφαία στιγμή 29′, όταν ο Παληγεώργος κέρδισε πέναλτι, όμως ο Τσιούλος σημάδεψε το δοκάρι του Τσούλφα. Λίγο νωρίτερα ο Γιαννακόπουλος από καλή θέση είχε πλασάρει άουτ. Χάθηκαν και άλλες ευκαιρίες και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ.

Με την έναρξη του β’ μέρους το άγχος έφυγε από τους γηπεδούχους, αφού στο 46′ έγινε το 1-0, όταν ο Γιαννακόπουλος με ωραίο πλασέ άνοιξε λογαριασμό για τον ΑΟΧ. Τη νίκη κλείδωσε με την πρώτη του εμφάνιση ο νεοαποκτηθείς Σωκράτης Νταφόπουλος στο 80′ με κεφαλιά μετά την σέντρα του Αντωνόπουλου. Ο έμπειρος φορ είχε μπει αλλαγή στη θέση του Γιαννακόπουλου 10 λεπτά νωρίτερα.

ΧΑΪΔΑΡΙ: Μπακοδήμος, Καμπεράι (86′ Μονεμβασίτης), Καλογερόπουλος, Λαμίν, Αντωνόπουλος (86′ Ευθυμίου), Τύρπος, Παληγεώργος (78′ Αθανασιάδης), Τσιούλος, Τσαγιάννης (70′ Ζαχαρίου), Αποστολόπουλος, Γιαννακόπουλος (70′ Νταφόπουλος).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ (Σάκης Σάσσαλος) Τσούλφας, Βλαχόπουλος, Κοτούλιας, Μπαλαρίνης (52′ λ.τρ Τοτρουλι), Λάχας, Λιούκας, Γονής (90′ Ευρενιαδης), Σπανουδάκης (76′ Μαστροκωστας), Κούστας, Τσοπανάκος (90′ Χατζηράκης), Κιάφα (76′ Ορούτσι).