ΚΟΙΝΩΝΙΑΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ
Αναπτήρες βρέθηκαν στο Ποικίλο από εθελοντές της Πυρασφάλειας
![Αναπτήρες βρέθηκαν στο Ποικίλο από εθελοντές της Πυρασφάλειας 2 Αναπτήρες βρέθηκαν στο Ποικίλο από εθελοντές της Πυρασφάλειας 1](/wp-content/uploads/2021/08/227491351_551682742743914_2696568109231392032_n-780x470.jpg)
Η Πολιτική Προστασία του Δήμου Χαϊδαρίου έστειλε στην εφημερίδα μας τις δύο αυτές φωτογραφίες, οι οποίες -το λιγότερο- γεννούν ερωτηματικά.
Εθελοντικό στέλεχος της Πυρασφάλειας, που ανήκει στην Λέσχη Εφέδρων Ενόπλων Δυνάμεων, η οποία κάνει περιπολίες στο Ποικίλο, εντόπισε και συνέλεξε πλαστικούς αναπτήρες, έναν μόνο του και 4 μαζεμένους, στο δάσος, κοντά στην είσοδο του Άνω Δάσους.
Το γεγονός αξιολογείται ως αξιοσημείωτο και η προσπάθεια της Πυρασφάλειας εντείνεται.
![Αναπτήρες βρέθηκαν στο Ποικίλο από εθελοντές της Πυρασφάλειας 4 Αναπτήρες βρέθηκαν στο Ποικίλο από εθελοντές της Πυρασφάλειας 3](/wp-content/uploads/2021/08/232625198_909001313020537_457799697491777540_n-600x450.jpg)
Ας σημειωθεί ότι αύριο Παρασκευή 5 Αυγούστου έχει κηρυχθεί κατάσταση επικινδυνότητας 5, δηλαδή ακραίος κίνδυνος πυρκαγιάς και απαγορεύεται οποιαδήποτε κυκλοφορία στα περιαστικά άλση. Σχετικό μήνυμα έστειλε το 112 στα κινητά τηλέφωνα.