ΔΥΤΙΚΗ ΑΘΗΝΑ

4ο Λύκειο Χαϊδαρίου: Θριαμβευτικά στα Γιάννενα για το final 4!!!

Αγχώθηκαν, βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά το τέλος τους βρήκε θριαμβευτές με ανατροπή. Οι πιτσιρικάδες του 4ου Λύκειου νίκησαν το ΕΠΑΛ Ζακύνθου με 2-1 και τσεκάρισαν τα εισιτήρια για τα Γιάννενα, στις 24 Απριλίου, όπου θα αναμετρηθούν οι 4 καλύτερες ομάδες του σχολικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου. Τα παιδιά και ο γυμναστής τους έδωσαν ένα μεγάλο μάθημα: Ότι η πίστη και η προσπάθεια φέρνουν αποτέλεσμα.
Στο πρώτο ημίχρονο, μπροστά σε ένα πολυπληθές και ενθουσιώδες κοινό, η τοπική ομάδα φάνηκε αγχωμένη και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Μουσάι. Με το σκορ αυτό έκλεισε το ημίχρονο. Ο πολύπειρος γυμναστής του 4ου Λυκείου, Γιώργος Νούτσης, στην ανάπαυλα κάλμαρε την ομάδα και τους έπεισε ότι μπορούν. Η αποφασιστικότητα επιβραβεύτηκε και με γκολ των Σάσαλου και Θεοδώρου οι νεαροί Χαϊδαριώτες έβαλαν φωτιά στις εξέδρες του Τ. Χαραλαμπίδης.
Με το τέλος του αγώνα στα αποδυτήρια στήθηκε μεγάλο πανηγύρι και οι παίχτες έγιναν ένα «κουβάρι» για να γιορτάσουν τη μεγάλη πρόκριση. Κοντά τους βρέθηκε ο δήμαρχος Μ. Σελέκος, που τους έδωσε θερμά συγχαρητήρια και ευχήθηκε νικηφόρα πορεία και στους τελικούς.