ΕΚΛΟΓΕΣΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ
Ολική ανατροπή στο Χαϊδάρι
![Ολική ανατροπή στο Χαϊδάρι 2 Ολική ανατροπή στο Χαϊδάρι 1](/wp-content/uploads/2023/05/Screenshot_5-jpg.webp)
Με την ενσωμάτωση να έχει ξεπεράσει το 25% στα εκλογικά τμήματα του Χαϊδαρίου είναι φανερό ότι η πανελλήνια τάση επαναλαμβάνεται και στην πόλη μας. Η Νέα Δημοκρατία βγάνει από την κάλπη πρώτη και μάλιστα ενισχυμένη σε σχέση με το 2019, ενώ ο ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ έχει υποστεί βαριά ήττα.
Η συμμετοχή των ψηφοφόρων είναι αυξημένη και ξεπερνάει το 70% (65% το 2019).
Η Νέα Δημοκρατία με ποσοστό 36,82% αυξάνει περισσότερο από 2% το ποσοστό της, την ίδια στιγμή που ο ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ χάνει 12,5% και προσγειώνεται στο 21,5%.
Άνοδο καταγράφουν το ΚΚΕ και το ΠΑΣΟΚ. Το πρώτο από το 8,93% σκαρφαλώνει σε ποσοστό άνω το 12,5%. Το ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ από το 6,12% φτάνει το 7,80%.
![Ολική ανατροπή στο Χαϊδάρι 4 Ολική ανατροπή στο Χαϊδάρι 3](/wp-content/uploads/2023/05/Screenshot_4-jpg.webp)