ΕΙΔΗΣΕΙΣΔΗΜΟΤΙΚΑΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ
Ένας πολύ διαφορετικός εορτασμός της Εθνικής Επετείου
![Ένας πολύ διαφορετικός εορτασμός της Εθνικής Επετείου 2 Ένας πολύ διαφορετικός εορτασμός της Εθνικής Επετείου 1](/wp-content/uploads/2020/10/DSC03154-780x470.jpg)
Χωρίς τελετουργικό και επίσημο εορτασμό λόγω των μέτρων πρόληψης της πανδημίας, αλλά με τον ίδιο όπως κάθε χρόνο σεβασμό στη μνήμη των ηρώων του 1940, τιμήθηκε χθες η Εθνική Επέτειος της 28ης Οκτωβρίου στο Χαϊδάρι.
Η δοξολογία στον Ι. Ν. Κοιμήσεως Θεοτόκου τελέστηκε στις 9:30 το πρωί. Στη συνέχεια ο Δήμαρχος Βαγγέλης Ντηνιακός μετέβη στην Πλατεία Ηρώων και κατέθεσε στεφάνι στη μνήμη των πεσόντων. Τους μαθητές και μαθήτριες της πόλης εκπροσώπησε (κατόπιν κλήρωσης μεταξύ των σχολείων της πόλης) η μαθήτρια του 6ου Δημοτικού Σχολείου Δήμητρα Μάρκου, η οποία κατέθεσε στεφάνι μαζί με τον Δήμαρχο.
![Ένας πολύ διαφορετικός εορτασμός της Εθνικής Επετείου 4 Ένας πολύ διαφορετικός εορτασμός της Εθνικής Επετείου 3](/wp-content/uploads/2020/10/DSC03180-533x800.jpg)
![Ένας πολύ διαφορετικός εορτασμός της Εθνικής Επετείου 6 Ένας πολύ διαφορετικός εορτασμός της Εθνικής Επετείου 5](/wp-content/uploads/2020/10/DSC03126-600x400.jpg)
![Ένας πολύ διαφορετικός εορτασμός της Εθνικής Επετείου 8 Ένας πολύ διαφορετικός εορτασμός της Εθνικής Επετείου 7](/wp-content/uploads/2020/10/DSC03167-scaled-e1604003419813-600x409.jpg)