ΕΙΔΗΣΕΙΣΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ

Νίκη με 10 παίχτες για τον ΑΟ Χαϊδαρίου

Και ενώ όλα έδειχναν ισοπαλία στο ματς με τον Ιάσονα, ήρθε το γκολ του Τσιρκινίδη στο 89ο λεπτό, να χαρίσει ακόμα μια σημαντική νίκη στον ΑΟΧ. Σταθερά μέσα στην πεντάδα η ομάδα δείχνει έτοιμοι για ακόμη καλύτερα πλασαρίσματα. Πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στο ματς της επόμενης αγωνιστικής στα Σούρμενα.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Από το πρώτο δευτερόλεπτο, η ο ΑΟΧ είχε την κατοχή της μπάλας και προσπάθησε να κάνει τις ευκαιρίες για να φτάσει στο γκολ. Ο Ιάσονας κλείστηκε στην άμυνα και προσπαθούσε μόνο με αντεπιθέσεις να φτάσει στο γκολ. O Tσαγκάρης στο 3ο λεπτό και ο Γαλάνης στο 11ο δεν βρήκαν δίχτυα και την ευκαιρία να ανοίξουν την μαζική άμυνα των φιλοξενουμένων. Η μεγαλύτερη ευκαιρία του ημιχρόνου ήταν στο 41ο λεπτό, όταν ο Παληγεώργος έκανε πολύ ωραία ενέργεια από τα δεξιά, την κατάλληλη στιγμή γύρισε στο σημείο του πέναλτι, όμως ο Τσαγκάρης κλείστηκε και δεν βρήκε το σουτ, με τον Τσιρκινίδη να επωφελείται της σύγχυσης, όμως το σουτ του να είναι επάνω στον τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη, η είσοδος του Μουρεζίνη έδωσε ακόμα περισσότερη επιθετικότητα και το γκολ δεν άρχισε να έρθει. Στο 59ο λεπτό ύστερα από φάουλ του Χριστούλη, ο Μηλιώνης πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Κοτσολάκος την δεύτερη, όμως ο τερματοφύλακας σε ετοιμότητα έδιωξε σε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Ανταλής έκανε το κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε με τον Κλουβάτο, να ενεργεί ως σέντερ φορ, να την κατεβάζει και με δυνατό σουτ από την περιοχή να κάνει το 1-0.

Ωστόσο τρία λεπτά αργότερα, ο Τσαγκάρης δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αλλάζουν οι αριθμητικές και όχι μόνο ισορροπίες του ματς. Το πάθος και η ένταση κυριάρχησαν με τον Ιάσονα να φτάνει στην ισοφάριση με το πέναλτι του Τσούτσουρα στο 79ο λεπτό.

Με αριθμητικό μειονέκτημα, άσχημη ψυχολογία και πολύ ένταση στις εξέδρες και στον αγωνιστικό χώρο, οι παίκτες του Νίκου Παπαρούνη, βρήκαν τον τρόπο να αντιδράσουν. Η νίκη ήρθε στο 89ο λεπτό, με τον Τσιρκινίδη να κάνει την κίνηση από τα αριστερά, να συγκλίνει προς τον άξονα και με ένα δυνατό σουτ στο ύψος της περιοχής να σκοράρει για το τελικό 2-1.