Πίεσε στο τέλος ο ΑΟ Χαϊδαρίου, αλλά δεν πήρε το αποτέλεσμα

Σε ένα μέτριο παιχνίδι, που διεξήχθη στο ΔΑΚ Αιγάλεω, ο ΑΟ Χαϊδαρίου και ο Πανερυθραϊκός έμειναν στο 0-0. Χαρακτηριστικά του αγώνα ήταν η φλύαρη υπεροχή των γηπεδούχων και το παιχνίδι σκοπιμότητας με πολλές καθυστερήσεις από πλευράς φιλοξενούμενων.

Η ομάδα του Νίκου Παπαρούνη πίεσε πραγματικά τον αντίπαλό της μόνο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Στο 86’ κοντινό πλασέ του Καμπέρη βρήκε το δοκάρι του Αγγελόπουλου. Δύο λεπτά αργότερα μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Μηλιώνης που από πολύ κοντά δεν κατάφερε να σκοράρει. Νέα χαμένη ευκαιρία για το Χαϊδάρι στο 90’ όταν ο Παληγεώργος μέσα από την περιοχή δεν βρήκε το στόχο.

Πιο νωρίς, στο πρώτο ημίχρονο, σουτ μέσα από την περιοχή του Κοτσολάκου απέκρουσαν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί του Πανερυθραϊκού.

Τα βλέμματα όλων στον Α.Ο. Χαϊδαρίου στρέφονται τώρα στον «αγώνα της χρονιάς», τον 1ο ημιτελικό του κυπέλλου ΕΠΣΑ, με αντίπαλο τον Άγιο Ιερόθεο που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 13/2 στο ΔΑΚ Αιγάλεω στις 3 μ.μ.

Χαϊδάρι (Ν. Παπαρούνης): Μϊχος, Καρίμαλης, Ανταλής, Μηλιώνης, Κλουβάτος, Κοπανάς (73′ Μουρεζίνης), Ταγκάρης, (81′ Καμπέρης), Χρηστούλης, Παληγεώργος, Κοτσολάκος, Τσιρκινίδης.

(Φωτό: Χρήστος Τσούνης)